Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Aż nie chciało nam się wracać do domu…

19 czerwca br. legnicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), pod kierownictwem Alicji Filończyk, zorganizowała koncert charytatywny na rzecz powodzian. Każdy, kto był tego popołudnia na rynku w Legnicy, mógł usłyszeć dwie młode wokalistki oraz akompaniujących im muzyków.

W zabytkowej scenerii, przy dźwiękach akordeonu, gitary oraz saksofonu rozbrzmiały piękne pieśni chrześcijańskie. Wokół muzykujących zebrało się grono słuchaczy i darczyńców. Wielu przechodniów zatrzymywało się, żeby posłuchać. Przysiadali na pobliskich ławeczkach i nawiązywali rozmowy z kwestującymi. Byli i tacy, którzy nagrywali śpiewane utwory. Wolontariusze spotkali się z bardzo przychylnymi reakcjami.

– W Opolu też przeżyliśmy powódź i rozumiemy, jakiej tragedii doświadczyli ci ludzie – opowiada jeden ze słuchaczy.

Do publiczności dołączyła również grupa z Niemiec. Mimo bariery językowej udało się osiągnąć porozumienie, a nasi sąsiedzi zza Odry, poruszeni apelem wolontariuszy, chętnie dołączyli swoją cząstkę na ten szczytny cel.

– Cały koncert trwał ponad trzy godziny i, szczerze mówiąc, nie chciało nam się wracać do domu – mówi Alicja Filończyk, szefowa przedsięwzięcia. – Atmosfera była po prostu wspaniała.
 
Podczas akcji zebrano ponad 1 160 zł, które przekazano na konto zbiórki publicznej prowadzonej przez ChSCh z przeznaczeniem na pomoc powodzianom.

Dowiedz się więcej o działaniach ChSCh na rzecz ofiar powodzi.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(sp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij