Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jak Legnica dba o zdrowie?

Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć w niedzielę, 27 maja w okolicach legnickiego rynku, gdzie odbyła się wystawa EXPO Zdrowie. Celem tej ekspozycji było uświadomienie, jak groźne są choroby cywilizacyjne (m.in. nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca, nadwaga, osteoporoza) i jak łatwo można im zapobiegać, stosując dosłownie kilka prostych zasad.

Na 12 stoiskach 30 wolontariuszy badało uczestnikom m.in. poziom cukru i cholesterolu oraz mierzyło ciśnienie. EXPO Zdrowie w Legnicy cieszyło się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem, w imprezie wzięło udział około 250 osób. Zarejestrowano 200, jednak później skończyły się karty wyników i próbki do pomiaru cholesterolu.

– Więc mierzyliśmy ciśnienie, rozmawialiśmy, robiliśmy wszystko, co nie wymagało sprzętu – opowiada Alicja Filończyk, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy, która wraz z lokalnym Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego była organizatorem wystawy. – Zainteresowanie było ogromne, do wieczora mieliśmy ręce pełne roboty. Ludzie pytali o następną wystawę tego typu. Największe powodzenie miała zdrowa żywność i wegetariańskie przepisy. Ogólnie było świetnie. Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i chętni do powtórki takiej imprezy. Świetne nastroje, uśmiechy i życzliwość ze strony ludzi dodawały otuchy i wigoru wszystkim wolontariuszom. Ludziom trudno było uwierzyć, że to wszystko jest za darmo.

Wystawy EXPO Zdrowie znane są na świecie od 30 lat. W Polsce realizowane są od 2010 roku.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij