Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Legnica

Jak Legnica dba o zdrowie?

31.05.2012, EXPO Zdrowie

Odpowiedź na to pytanie można było znaleźć w niedzielę, 27 maja w okolicach legnickiego rynku, gdzie odbyła się wystawa EXPO Zdrowie. Celem tej ekspozycji było uświadomienie, jak groźne są choroby cywilizacyjne (m.in. nadciśnienie, nowotwory, cukrzyca, nadwaga, osteoporoza) i jak łatwo można im zapobiegać, stosując dosłownie kilka prostych zasad.

Na 12 stoiskach 30 wolontariuszy badało uczestnikom m.in. poziom cukru i cholesterolu oraz mierzyło ciśnienie. EXPO Zdrowie w Legnicy cieszyło się nadzwyczaj dużym zainteresowaniem, w imprezie wzięło udział około 250 osób. Zarejestrowano 200, jednak później skończyły się karty wyników i próbki do pomiaru cholesterolu.

– Więc mierzyliśmy ciśnienie, rozmawialiśmy, robiliśmy wszystko, co nie wymagało sprzętu – opowiada Alicja Filończyk, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Legnicy, która wraz z lokalnym Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego była organizatorem wystawy. – Zainteresowanie było ogromne, do wieczora mieliśmy ręce pełne roboty. Ludzie pytali o następną wystawę tego typu. Największe powodzenie miała zdrowa żywność i wegetariańskie przepisy. Ogólnie było świetnie. Wszyscy uczestnicy byli szczęśliwi i chętni do powtórki takiej imprezy. Świetne nastroje, uśmiechy i życzliwość ze strony ludzi dodawały otuchy i wigoru wszystkim wolontariuszom. Ludziom trudno było uwierzyć, że to wszystko jest za darmo.

Wystawy EXPO Zdrowie znane są na świecie od 30 lat. W Polsce realizowane są od 2010 roku.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 433 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 8850

Kierownik: Alicja Filończyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 500 881

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij