Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Legnica

Legnica: najdroższy prezent

20.06.2011, Dzień Dziecka

Czego nie wolno dorosłemu? Zapomnieć. O czym? O sprawieniu dziecku radości, daniu powodów do śmiechu. Zwłaszcza w tym jedynym dniu w roku. Dorośli różnie sobie z tym radzą. Czasem jest drogi prezent i „idź się pobaw u siebie”, czasem bywa czekoladka lub batonik. Najtrudniej o prezent najważniejszy – czas. Dobrze, wspólnie spędzony z bliskimi.

Staraniem o pożytecznie i miło spędzony Dzień Dziecka była impreza, jaką 5 czerwca zorganizowała legnicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). Jej adresatami były dzieci z rodzin, którymi filia się opiekuje. Na spotkanie przybyło 47 maluchów z rodzicami lub starszym rodzeństwem. A najpiękniejsze było to, że mianem bliskich objęto też przyjaciół i kolegów.

– „Nasze” dzieci przyprowadziły ze sobą koleżanki i kolegów, co staje się już powoli zwyczajem – mówi Alicja Filońyk, kierująca legnicką filią. – Impreza obfitowała w rozmaite zabawy i konkursy. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa z balonami, w której było dużo huku – dodaje.

Duży aplauz zyskała zabawa w odgadywanie różnych smaków, a także konkursy zręcznościowe, w których można było wygrać słodką nagrodę. Zabawy i radosnej bieganiny było co niemiara

Ponieważ dorośli szybciej się męczą niż dzieci, w czasie, gdy najmłodsi świetnie się bawili, rodzice mogli obejrzeć film, który wyświetlany był w sąsiednim pokoju. Później zmęczonym już trochę dzieciakom i ich rodzicom zaserwowano pyszne truskawki, które z wielkim smakiem spałaszowano.

Największe emocje wzbudziła jednak końcowa niespodzianka, czyli paczka dla każdego dziecka, a w niej zabawki i słodycze. Zachwyceni i zadowoleni bohaterowie dnia nie bardzo chcieli iść do domu i pytali, czy za rok znowu będzie taki Dzień Dziecka.

Czytaj o pomocy dla dzieci i młodzieży.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 433 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 8850

Kierownik: Alicja Filończyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 500 881

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij