Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Podziel Się Posiłkiem, Legnica: Mnożymy radość

Akcja Podziel się Posiłkiem w Legnicy, do której włączyli się wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przyciągnęła wielu ludzi dobrej woli, którzy w te szczególne dni pamiętali o okazaniu serca tym, których nie stać na drogie zakupy w supermarkecie. Przez dwa dni w sklepach Biedronka wolontariusze ChSCh zebrali 502 kg żywności.

– W sumie w zbiórce pomagało nam 23 wolontariuszy – mówi Alicja Filończyk, kierownik filii ChSCh w Legnicy. – Dwie dziewczyny z liceum były z nami po raz pierwszy. Bardzo się cieszyły, że wzięły udział w akcji. Deklarowały, że będą nam jeszcze pomagać, bo nic nie jest w stanie opisać gestów dobrej woli, które miały okazję obserwować.

W sumie zebrano najwięcej produktów gotowych. Przeważały olej, cukier, ryż, kawa oraz mąka.

Żywność zostanie wydana 19 października podopiecznym filii ChSCh w Legnicy.

– Większość osób zostanie skierowana przez MOPS. Mam nadzieję, że zaspokoimy potrzeby wszystkich. Pierwszy raz przekroczyliśmy 500 kg i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ludzi chętnych do pomocy jest coraz więcej! – podsumowuje akcję pani Alicja.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij