Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Legnica

Podziel się szczęściem i pomóż Mateuszowi

29.11.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

Już w niedzielę, 9 grudnia we Wrocławiu Chrześcijańska Służba Charytatywna organizuje Zbiórkę Szczęścia, podczas której odbędzie się m.in. pokaz bractwa rycerskiego, warsztaty gry na bębnach, nauka rysunku komiksowego czy składania origami. Dochód z imprezy pomoże 19-letniemu Mateuszowi Smółce, którego ciało w wyniku wybuchu pieca centralnego ogrzewania zostało w 80% (!) poparzone.

– Na odwiedzających Galerię Sky Tower czekać będzie naprawdę wiele atrakcji – mówi Karolina Kolinka z ChSCh, koordynatorka wydarzenia. – Zapraszamy całe rodziny m.in. na malowanie twarzy, warsztaty rękodzieła, zajęcia sportowe, masaż czy zabawy z chustą Klanzy. W ten sposób grupa ok. 20 wolontariuszy będzie dzielić się swoimi niezwykłymi pasjami i umiejętnościami. Wszystko po to, aby pomóc poparzonemu Mateuszowi w leczeniu i rehabilitacji.

Chociaż od tragicznego wypadku Mateusza Smółki minęło już 12 lat, chłopiec nadal potrzebuje intensywnej opieki medycznej i rehabilitacji. Na całym jego ciele widać ślady poparzeń. Oprócz trwałego kalectwa estetycznego i problemów z przykurczającymi się bliznami cierpi on wskutek dalszych ubytków na zdrowiu – ma tylko jedną czwartą powierzchni płuc i obustronny niedosłuch.

Zbiórka Szczęścia we Wrocławiu to kolejna już tego typu impreza organizowana przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną. Tym razem odbędzie się ona w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu. Idea tej akcji jest bardzo prosta: wolontariusze, świadcząc różne, ciekawe usługi i zapewniając inne atrakcje, chcą dać uczestnikom radość oraz zwrócić uwagę na osoby potrzebujące wsparcia. W ten sposób – niosąc pomoc – uczczą też Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada na początek grudnia. Jeśli chcesz dołączyć do grona ochotników, którzy wezmą udział w Zbiórce Szczęścia, zgłoś się do 5 grudnia, pisząc na wolontariat@bliskoserca.pl.

Już dziś zaplanujmy czas 9 grudnia, między godziną 14 a 18. Zaprośmy rodzinę, znajomych, przyjaciół i wspólnie podzielmy się szczęściem! Dowiedz się więcej o Mateuszu.

Możesz pomóc Mateuszowi już teraz, składając dar na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: „Mateusz Smółka”

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 433 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 8850

Kierownik: Alicja Filończyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 500 881

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij