Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Serca nie zamarzają

W 14 edycji Świątecznej Zbiórki Żywności tradycyjnie nie zabrakło wolontariuszy z legnickiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). 16 osób zbierało żywność w dwóch sklepach sieci Biedronka. Tam, przez dwa dni, zachęcało klientów do podzielenia się z innymi tym, czym mogą.

– Zauważyliśmy, że najlepszymi darczyńcami są ludzie niezbyt zamożni. Kupują coś dobrego i mówią: „Niech i inni mają trochę lepsze święta” – wspomina Alicja Filończyk, kierownik legnickiej filii ChSCh. – Zapadł nam w pamięć pan, który wszedł do sklepu, zobaczył nas i od razu zawrócił. Po chwili przyniósł z samochodu całe opakowanie batonów Mars, warte ok. 50 zł. Włożył je bez słowa do naszego kosza i wyszedł, nie robiąc żadnych zakupów.
 
Zbiórka przebiegła w miłej atmosferze. Mimo 18 stopni mrozu wszyscy wolontariusze byli bardzo zadowoleni, a ludzie – ofiarni. Prawie nikt nie przechodził obojętnie obok koszy. Zebrano 571 kg żywności. Przede wszystkim ryż, olej, konserwy, ale też słodycze, musli i inne frykasy.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

 

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij