Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Spełniać marzenia, rozdawać radość

W sobotę w siedzibie legnickiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się koncert muzyki chrześcijańskiej. Po nim dzieciom z rodzin znajdujących się pod opieką filii rozdano upominki.

Wokalistki: Natalia Pellowska, Marta Szuper, Eliza Ginda, Agata Pellowska i Daniela Kawka zaśpiewały przy akompaniamencie zespołu w składzie: Darek Ginda, Jan Kawka, Czesław Ginda, Dawid Kawka. Koncert prowadzili Marcin Filończyk i Natalka Pellowska. Na spotkaniu legnicka filia ChSCh gościła około 70 osób, wśród nich rodziny, którymi opiekuje się od dwóch lat. Najmilszymi i najbardziej spontanicznymi odbiorcami koncertu były dzieci. Niektóre znają już dobrze adres i przyszły same, bez rodziców. Część przyprowadziła zaprzyjaźnionych rówieśników. Z zainteresowaniem słuchały pieśni, żywiołowo reagowały na występ najmłodszych wokalistek - Nikoli Gindy i Oli Pellowskiej. Właśnie do małych gości obecny na tej uroczystości pastor Andrzej Majewski skierował krótkie przesłanie o tym, jak Pan Bóg troszczy się o każdego z nas.

Kulminacyjnym punktem spotkania okazała się jednak chwila wręczania prezentów.

- Dzieciaki były bardzo podekscytowane i nie mogły wprost doczekać się na swoją kolej. Po otwarciu podarunków były okrzyki radości - relacjonuje Alicja Filończyk, kierownik Filii ChSCh w Legnicy. - Jedna z dziewczynek powiedziała, że bardzo lubi fioletowy kolor, a w paczce znalazła: apaszkę, rękawiczki, skarpetki i kapcie właśnie w tym kolorze i w dodatku w sam raz na nią.

Upominki, przesłane przez anonimowych darczyńców z Europy za pośrednictwem międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse, nadzwyczaj celnie trafiały w skryte pragnienia dzieciaków. Szkoda, że ten, kto przygotował paczkę, nie zobaczy radości dziewczynki, która marzyła o lalce-dzidziusiu z kompletem ubranek i właśnie taką otrzymała. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Na pytanie, czy podobały się prezenty, krzyknęły chórem: „Taaak.”

- Dziękujemy Bogu za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tak naprawdę to my, dorośli, zyskaliśmy najwięcej, ciesząc oczy i serca radością dzieci - wyznaje Alicja Filończyk.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż swój dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij