Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Legnica

Spełniać marzenia, rozdawać radość

21.12.2010, Noworoczny Upominek

W sobotę w siedzibie legnickiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) odbył się koncert muzyki chrześcijańskiej. Po nim dzieciom z rodzin znajdujących się pod opieką filii rozdano upominki.

Wokalistki: Natalia Pellowska, Marta Szuper, Eliza Ginda, Agata Pellowska i Daniela Kawka zaśpiewały przy akompaniamencie zespołu w składzie: Darek Ginda, Jan Kawka, Czesław Ginda, Dawid Kawka. Koncert prowadzili Marcin Filończyk i Natalka Pellowska. Na spotkaniu legnicka filia ChSCh gościła około 70 osób, wśród nich rodziny, którymi opiekuje się od dwóch lat. Najmilszymi i najbardziej spontanicznymi odbiorcami koncertu były dzieci. Niektóre znają już dobrze adres i przyszły same, bez rodziców. Część przyprowadziła zaprzyjaźnionych rówieśników. Z zainteresowaniem słuchały pieśni, żywiołowo reagowały na występ najmłodszych wokalistek - Nikoli Gindy i Oli Pellowskiej. Właśnie do małych gości obecny na tej uroczystości pastor Andrzej Majewski skierował krótkie przesłanie o tym, jak Pan Bóg troszczy się o każdego z nas.

Kulminacyjnym punktem spotkania okazała się jednak chwila wręczania prezentów.

- Dzieciaki były bardzo podekscytowane i nie mogły wprost doczekać się na swoją kolej. Po otwarciu podarunków były okrzyki radości - relacjonuje Alicja Filończyk, kierownik Filii ChSCh w Legnicy. - Jedna z dziewczynek powiedziała, że bardzo lubi fioletowy kolor, a w paczce znalazła: apaszkę, rękawiczki, skarpetki i kapcie właśnie w tym kolorze i w dodatku w sam raz na nią.

Upominki, przesłane przez anonimowych darczyńców z Europy za pośrednictwem międzynarodowej organizacji Samaritan’s Purse, nadzwyczaj celnie trafiały w skryte pragnienia dzieciaków. Szkoda, że ten, kto przygotował paczkę, nie zobaczy radości dziewczynki, która marzyła o lalce-dzidziusiu z kompletem ubranek i właśnie taką otrzymała. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Na pytanie, czy podobały się prezenty, krzyknęły chórem: „Taaak.”

- Dziękujemy Bogu za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tak naprawdę to my, dorośli, zyskaliśmy najwięcej, ciesząc oczy i serca radością dzieci - wyznaje Alicja Filończyk.

Czytaj więcej o projekcie Noworoczny Upominek.

Złóż swój dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

1 433 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Dolnośląski
Filia Legnica
ul. Reymonta 15
59-220 Legnica

Nr konta bankowego:
38 2030 0045 1110 0000 0278 8850

Kierownik: Alicja Filończyk
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 609 500 881

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij